Apartmány Baška

k pronájmu přímo od majitele z ČR

Baška - obecné informace

Baška se rozprostírá v širokém zálivu v jihovýchodní části ostrova Krk. Ostrov Krk se nachází v Kvarnerském zálivu. S rozlohou 409,9 km2 je Krk největším jadranským ostrovem. Jako jeden z mála chorvatských ostrovů je Krk s pevninou spojen mostem. Důležitý detail: V Chorvatsku se ještě nachází letovisko s velmi podobným jménem Baška Voda. Byť se to může zdát jako zbytečná informace, několik našich hostů z předchozích let by vám jistě potvrdilo, že je vhodné věnovat této skutečnosti určitou pozornost, zejména při zadávání cíle do GPS navigace v autě. Záměna destinací znamená nejen značnou zajížďku ale i recept na vykročení vstříc dovolené tou nesprávnou nohou.

Baška je obklopena horskými hřbety, které jí dávají výjimečně atraktivní vzhled. Mezi turisty je Baška proslavená svým zdravým klimatem a svou krásnou 1,8 km dlouhou pláží Vela - ta je v některých místech písečná a jinde oblázková, ale není to zdaleka jediná pláž v Bašce, která by stála za návštěvu. Vela nabízí jemný písek a pozvolný vstup do moře, což láká především rodiny s malými dětmi, ale podél celé Bašky jsou menší, intimnější pláže s krásnými výhledy na ostrov Prvič. Kolem celé přímořské části Bašky vede široká promenáda obklopená restauracemi, kavárnami a cukrárnami, lákající turisty k posezení a užívání pohledu na moře a okolní krajinu. V Bašce najdete zábavu pro velké i malé, sportovní i rekreační vyžití, nádhernou přírodu a zajímavou historii.

Baška se může pochlubit několika historickými památkami a zajímavou architekturou. V Bašce a jejím okolí najdete několik stezek a tras na výšlapy značených Klubem českých Turistů. Ve starém městě se můžete procházet úzkými, křivolakými uličkami, zastavit se na sklenku výborného místního vína Žlahtina nebo třeba domácí pálenky Rakije.

Během léta se v Bašce každý týden konají koncerty, výstavy, rybářské večery s tradiční chorvatskou hudbou a další kulturní události. Přesto, že je Baška malá, v létě žije.

Sportovci nemusí v Bašce zahálet, neboť okolí Bašky je ideální pro cyklisty a turisty. V okolí Bašky najdete 19 stezek s délkou přes 90 km. Stačí popojít i jen pár set metrů na okolní skaliska a naskytne se vám krásný výhled na záliv a celou Bašku. Také se zde můžete věnovat samozřejmě plavání, minigolfu, tenis, potápění (je zde i potápěčské centrum), lezení po skalách….

V Bašce najdete restaurace, kavárny, cukrárny, pekárny, obchody, muzeum, banky, bankomaty, pošta, kostel sv. Antonína, mořské akvárium, tobogán (u pláže), zábavní park pro děti Funny Park, lodní taxi (taxi boat), půjčovny člunů, kajaků, kol, skútrů i čtyřkolek. Po promenádě jezdí vždy pozdě odpoledne a celý večer turistický vláček.

Baška má několik pláží, hlavní krásná přírodní písečná pláž se jmenuje Vela plaža. Je dlouhá 1,8 km a byla oceněná Modrou vlajkou - symbolem čistoty. V některých částech je pláž Vela písečná, jinde najdete směs písku a oblázků. Vstup do moře je však všude pozvolný. Na pláži jsou kavárny, restaurace, půjčovna člunů, šlapadel, lehátek a slunečníků, tobogán i sprchy (za poplatek). Na tuto velkou pláž navazuje řada menších písčitooblázkových pláží. V podstatě všechny pláže mají pozvolný vstup do vody. Na okraji Bašky, pak na pláže navazují skály, oblíbené plavci a potápěči a dále pak i místní velká nudistická pláž FKK Bunculuka, která je v nádherné zátoce a je obklopena borovicovým lesíkem. Pláž je krásná, písčitooblázková, s pozvolným vstupem do moře, dlouhá asi 300 m. Blízko pláže se nachází také tenisové kurty. Vstup na tuto pláž je zpoplatněný. Z Bunculuky směrem na jihovýchod se dá dojít na další malé soukromé plážičky, oblíbené především mezi vyznavači nudismu. FKK pláže jsou dostupné také taxi čluny vyplouvajícími z přístaviště v Bašce.

V Bašce je i pláž vyhrazena pro psy.